Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.ldufk.edu.ua/handle/34606048/6882
Title: Спеціально адаптований комплекс лікувальної гімнастики при щадно-тренувальному режимі санаторно-курортного лікування для хворих на сечокам'яну хворобу
Authors: Кузан, Марія
Магльований, Анатолій
Кіт, Євген
Keywords: фізична реабілітація
лікувальна гімнастика
щадно-тренувальний режим
сечокам'яна хвороба
Issue Date: 2016
Citation: Кузан М. Спеціально адаптований комплекс лікувальної гімнастики при щадно-тренувальному режимі санаторно-курортного лікування для хворих на сечокам'яну хворобу / Марія Кузан, Анатолій Магльований, Євген Кіт // Фізична активність, здоров'я і спорт. - 2016. - № 3(25). - С. 60-68.
Abstract: Проблема фізичної реабілітації хворих на сечокам’яну хворобу є актуальною в сучасній урології у зв’язку зі збільшуваною поширеністю серед населення, високою частотою рецидивів каменеутворення, важкістю і тривалістю перебігу. Мета дослідження: розробити комплекс спеціально адаптованих фізичних вправ лікувальної гімнастики для хворих на сечокам’яну хворобу після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії при щадно-тренувальному руховому режимі санаторно-курортного лікування. Завдання дослідження: 1. Проаналізувати наукову та методичну літературу. 2. Розробити комплекс спеціально адаптованих фізичних вправ лікувальної гімнастики при щадно-тренувальному руховому режимі санаторно-курортного лікування для застосування після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії хворими на сечокам’яну хворобу. Методи дослідження: аналіз та узагальнення даних спеціальної наукової та методичної літератури; документальні методи (вивчення історії хвороби), соціологічні методи, методи педагогічного експерименту та педагогічного спостереження. Виявлено, що основною формою лікувальної фізичної культури є лікувальна гімнастика, яка застосовується при щадно-тренувальному руховому режимі санаторно-курортного лікування після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії хворими на сечокам’яну хворобу. У заняттях лікувальної гімнастики використовується комплекс спеціально адаптованих фізичних вправ з послідовною та частою зміною вихідних положень, які спрямовані на посилення скорочувальної здатності гладкої мускулатури нирок і сечоводів, що сприяє просуванню і відходженню каменів.
URI: http://repository.ldufk.edu.ua/handle/34606048/6882
Appears in Collections:Науковий журнал "Фізична активність, здоров'я і спорт"

Files in This Item:
File SizeFormat 
М. Кузан, А. Магльований, Є. Кіт.pdf341.5 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.