Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.ldufk.edu.ua/handle/34606048/5978
Title: Особливості функціональної асиметрії мозку у спортсменів високої кваліфікації
Authors: Коробейнікова, Леся
Коробейніков, Георгій
Дакал, Наталя
Шацьких, Володимир
Курганова, Тетяна
Keywords: мозок
асиметрія
спортсмени
Issue Date: 2012
Citation: Особливості функціональної асиметрії мозку у спортсменів високої кваліфікації / Леся Коробейнікова, Георгій Коробейніков, Наталя Дакал, Володимир Шацьких, Тетяна Курганова // Фізична активність, здоров'я і спорт. - 2012. - № 4(10). - С. 17 - 23.
Abstract: Працездатність головного мозку, індивідуальний профіль функціональної асиметрії та особливості функціональної рухливості нервових процесів вказують на здатність нервової системи забезпечити максимально можливий рівень певної розумової діяльності. Мета дослідження: з’ясувати особливості функціональної асиметрії мозку у спортсменів-єдиноборців високої кваліфікації. Обстежено 29 елітних спортсменів, які належать до складу національної збірної команди України з греко-римської боротьби, віком 18–25 років. Досліджували особливості сприйняття та переробки зорової інформації у спортсменів залежно від функціональної асиметрії мозку. Виявлено, що функціональна асиметрія мозку у спортсменів високої кваліфікації відображається у вищій полезалежності від впливу зовнішнього середовища. Наявність симетрії мозку у спортсменів відображається у вищій поленезележності від інформації з зовнішнього середовища. Установлено, що автономна когнітивна стратегія, яка виявляється у борців високої кваліфікації із відсутністю вираженої функціональної асиметрії мозку, характеризується більшими можливостями прояву когнітивних функцій, зокрема, оперативної пам’яті і оперативного мислення, кращими здібностями до швидкого та якісного сприйняття й переробки зовнішньої інформації порівняно зі спортсменами, які мають функціональну асиметрію мозку.
URI: http://repository.ldufk.edu.ua/handle/34606048/5978
Appears in Collections:Науковий журнал "Фізична активність, здоров'я і спорт"Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.