Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://repository.ldufk.edu.ua/handle/34606048/29985
Назва: Особливості медико-психологічної реабілітації когнітивної сфери підлітків з ДЦП
Автори: Кирилов, Дмитро Вікторович
Ключові слова: аномальний розвиток
інтелектуальна сфера
узагальнення
колірне сприйняття
спотворення полів зору
Дата публікації: 4-чер-2021
Видавництво: Ін-т психології імені Г. С. Костюка
Бібліографічний опис: Кирилов Д. В. Особливості медико-психологічної реабілітації когнітивної сфери підлітків з ДЦП : автореф. дис. ...канд. психол. наук : [спец.] 19.00.04 "Медична психологія" / Кирилов Дмитро Вікторович ; Ін-т психології імені Г. С. Костюка. - Київ, 2021. - 27 с.
Короткий огляд (реферат): Дисертаційне дослідження присвячене вивченню проблеми медикопсихологічної реабілітації у підлітків з ДЦП. З'ясовано, що характеристиками аномального розвитку підлітків з ДЦП є такі порушення як інтелектуальна «незрілість», порушення узагальнення і порушення зорового сприйняття. Зміна цих характеристик може відбуватися тільки при активному втручанні спеціалістів медичних психологів та лікарів-реабілітологів. Ці зміни відбуваються не синхронно і мають різну динаміку у вікових групах. Встановлено наявність специфічних порушень в інтелектуальній сфері у підлітків з ДЦП та компенсуючого ресурсу в межах нижньої межі (межі норми) сформованості видів мислення. Визначено, що у підлітків з ДЦП узагальнення за конкретними та ситуативними ознаками є характерною рисою конкретного (предметно-наочного) мислення. Виявлено, що динамічна гострота зору, колірне сприйняття (спотворення полів зору, випадання полів зору) значно знижені через порушення функції тім'яної кори (зона зорового сяйва) і при інших локалізаціях патологічного процесу в ЦНС (базальні пухлини, вогнищеві запальні процеси, крововиливи та інші порушення судинного характеру), що порушують зорові функції. Розроблено та впроваджено в якості діагностичного критерію нова методика СПЗ (спотворення полів зору), яка спрямована на виявлення порушень зорового сприйняття простору, спотворення руху предметів у просторі та аналізу патології колірного сприйняття.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.ldufk.edu.ua/handle/34606048/29985
Розташовується у зібраннях:Автореферати дисертацій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Кириллов_автореф_2021.pdf592.26 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.